Modenhetskriterier – Kampen om nettkapasiteten – er prosjektet ditt modent?

Nettkapasitet er et knapphetsgode i Midt-Norge. Statnett har aktive tilknytningssaker i kø på ca 3,8 GW forbruk og mer enn 2 GW kraftproduksjon i prisområde NO3. Nettselskapenes håndtering av tilknytningskøene har stor betydning for den grønne omstillingen gjennom elektrifisering av eksisterende energibruk og utvikling av ny industri. Datasentre, oppdrettsnæring, hydrogen-, ammoniakk- og batteriproduksjon, havner, transportselskaper, og tradisjonell industri er blant aktørene som står i kø i Statnetts områdeplan i Midt-Norge.

Har du kontroll på forskjellen på reservasjoner og kapasitetskø? Vet du hva som skal til for å få en plass i køen – og beholde den? 

Nettselskapenes køhåndtering er fra årsskiftet blitt forskriftsregulert. 
I den forbindelse inviterer Wiersholm til frokostseminar den 8. mai fra kl 08:30 i våre nye kontorer i Pirsenteret i Trondheim hvor vi sammen med Tensio:

Registrering og lett servering fra kl. 08.30. Seminaret starter kl. 09.00.

  • Dato

  • Havnegata 7 (4 etg.)
    7010 Trondheim

  • Deltakelse

    Fysisk deltakelse

  • Frokostseminar

  • Pris

    Gratis

Dette er et seminar i samarbeid med Renergy og Tensio.